آبنما ماتریسی

  1. صفحه اصلی
  2. /
  3. گالری آبنما حرفه ای
  4. /
  5. آبنما ماتریسی

آبنما ماتریسی یکی از انواع مختلف آبنماهای مدرن می باشد . در این آبنما چیدمان نازل های به صورت ماتریسی در کنار یکدیگر می باشد . علت نام گذاری این آبنما نیز به همین علت می باشد.

یکی از انواع بسیار معروف و پر کاربرد این نوع آبنما آبنمای زیر سطحی و یا به عبارت دیگر آبنمای کف خشک می باشد.

آبنما ماتریسی زیر سطحی :

امروز استفاده از  آبنمای زیر سطحی یا به عبارت دیگر آبنمای کف خشک بسیار رو به افزایش می باشد . دلیل این افرایش شاید به دلیل دوام بالای تجهیزات این آبنما باشد .

علاوه بر این به دلیل سر پوشیده بودن حوضچه آبنما کف خشک بر خلاف سایر آبنماهای دیگر که دارای حوضچه ای رو باز می باشند این آبنما دارای اتلاف آب کمتری نسبت به سایر آبنما ها می باشد.

یکی دیگر از مزایای آبنمای کف خشک طراحی و ساخته شده توسط جادوی رقص آب مخفی بودن کلیه تجهیزات کنترل آبنما در زیر سطح آبنما می باشد و اینکه این آبنما حتی نیازمند اتاق کنترل آبنما نیز نمی باشد دلیل این امر استفاده از تکنولوژی dmx در کلیه تجهیزات کنترل آبنما شامل شیر برقی ها چراغ ها و پمپ ها می باشد.

انواع آبنما ماتریسی :

البته ذکر این مطلب لازم است که تنها آبنمای زیر سطحی یا به عبارت دیگر آبنمای کف خشک در گروه آبنمای ماتریسی قرار نمی گیرد و هر آبنمای دیگری که چیدمان نازل های آن همانند درایه های یک ماتریس باشد نیز در گروه این آبنما قرار می گیرد.

به عنوان مثال فرض کنید در یک حوضچه مربعی شکل تعدادی نازل کومت و یا نازل فوم به صورت ماتریسی در کنار یکدیگر چیدمان شده باشند که خود این چیدمان نیز می تواند به نوعی یک آبنمای ماتریسی را تشکیل دهد.

از آبنمای ماتریسی در فضاها و حوضچه های مختلف می توان استفاده نمود . به عنوان مثال حتی در یک حوضچه کوچک در داخل لابی یک ساختمان نیز از این چیدمان نازل می توان بهره برد.

فهرست