1. خانه
 2. /
 3. محصولات آبنما حرفه ای
 4. /
 5. نازل ها
 6. /
 7. نازل های کلاسیک
 8. /
 9. نازل کومت

نازل کومت

ویژگی های برتر محصول
 • بدنه آبکاری شده با کروم و دارای اتصال توپی.
 • مقاوم در برابر وزش باد.
 • عدم وابستگی به سطح تراز آب
 • با افتخار طراحی و ساخت ایران.
نازل کومت
نازل کومت
نازل کومت

توضیحات محصول

نازل کومت و یا نازل کومیت به نازل هایی به شکل سوزنی گفته می شود. لغت comet در انگلیسی به معنای دنباله دار می باشد.

بنابراین نام گذاری نازل کومت از روی شکل آب خروجی از آن می باشد که به صورت دنباله دار می باشد. درو اقع آب خروجی از نازل به شکل لوله ای شیشه ای و دنباله دار می باشد.

نازل کومت یکی از معمول ترین و رایج ترین نوع نازل های آبنما می باشد که شکل آب خروجی از آن یکی از اشکال آب خروجی بسیار رایج و فراوان در آبنما ها می باشد که در بسیاری از آبنماهای تاریخی همانند آبنمای باغ فین کاشان نیز شکل آب خروجی از نازل های سفالی آن به شکل نازل کومت می باشد.

با توجه به مواردی که بیان شد انتظار هر طراح حرفه ای آبنما از خروجی نازل کومت آبی به شکل یک لوله شیشه ای دنباله دار بدون اغتشاش یا تلاطم ( turbulence ) می باشد. برای دستیابی به این خروجی مطلوب و ایده آل نیازمند طراحی بسیار دقیق و پیچیده برای ساختار داخلی نازل کومت می باشیم.

زیرا آب در طول مسیر رسیدن به نازل کومیت از درون پمپ و لوله هایی با سایز و اشکال مختلفی عبور می کند و دچار تلاطم می شود و در نهایت به نازل کومیت که در بخش خروجی آبنما می باشد می رسد.

برای اینکه خروجی زیبایی در نازل کومیت داشته باشیم بایستی این اغتشاشات و تلاطم های درون آب را قبل از خروج از Comet Nozzle از بین ببریم. این نازلها تولید جادوی رقص آب دارای ساختار داخلی کاملا مناسب و استاندارد برای از بین بردن تلاطم ها و اغتشاشات موجود در آب می باشند.

بنابراین آب خروجی از آنها دارای ساختاری بسیار زیبا و شیشه ای و آرام و بدون تلاطم می باشد که می تواند برای ساخت یک آبنمای زیبا و استاندارد مورد استفاده قرار گیرد.

خصوصیات محصول

اطلاعات فنی

جزئیات فنی

فهرست