نازل جامپینگ جت (نازل جت پران) چیست و چگونه کار می کند؟

نازل جامپینگ جت یا به عبارت دیگر نازل جت پران به گونه ای از نازل های قابل کنترل آبنما گفته می شود که آب را به صورت لوله ای شیشه ای و کریستال مانند بدون هیچگونه ارتعاش و از هم گسستگی در خروجی خود ایجاد می کند.

آب خروجی از نازل جمپینگ جت کاملا آرام و لمینار می باشد از این رو در هنگام خروج از نازل به صورت کاملا پیوسته و یکنواخت از نازل جمپینگ جت خارج می شود و بدون هیچگونه پاشش و یا از هم گسستگی مسیر حرکت خود را طی کرده و در نهایت فرود آمده و به درون مخزن آبنما می ریزد.

نازل جامپینگ جت

ساختار نازل جامپینگ جت

نازل جامپینگ جت به منظور ایجاد خروجی آرام و بدون ارتعاش در آب خروجی از یک ساختار بسیار پیچیده داخلی استفاده می کند که به کمک این ساختار مخصوص داخلی نازل قادر به ایجاد یک خروجی کاملا آرام و لمینار می باشد و کلیه ارتعاسات و اغتشاشات موجود در آب ورودی به نازل جمپینگ جت گرفته شده و از بین می رود. در واقع به عبارت دیگر می توان گفت راز ایجاد خروجی زیبا و کریستال گونه نازل جامپینگ جت در ساختار داخلی آن که نقش آرام کننده را دارد می باشد.

امروزه استفاده از نازل های قابل کنترل همانند نازل جت پران یا جامپینگ جت در آبنماهای مدرن بسیار رو به افزایش می باشد علت این امر این است که با استفاده از نازل های قابل کنترل می توان محیطی کاملا پویا یا اینتراکتیو و قابل برنامه ریزی را در فضاهای آبی ایجاد نمود و علاوه بر خلق فضایی زیبا و دلنشین سبب ایجاد فضایی پویا و غیر یکنواخت برای بیننده شد.

استفاده از نازل جامپینگ جت در پروژه های آبنمای موزیکال و یا آبنمای هارمونیک و یا بعضا در آبنمای کف خشک بسیار رایج می باشد و گاها از نازل جمپینگ جت به منظور ایجاد آبنمای اینتر اکتیو نیز استفاده می شود.

در هنگام خرید نازل جامپینگ جت با به ویژگیهای مهم آن توجه شود. اولین و مهم ترین ویژگی و یا به عبارت دیگر مهم ترین پارامتر در انتخاب این نازل خروجی آب این نازل می باشد.

خروجی آب نازل جت پران بایستی به صورت کاملا آرام و بدون ارتعاش یا هرگونه پاشش به صورت کاملا کریستالی و به صورت پیوسته در تمام طول مسیر حرکت باشد و چنانچه بخش آرام کننده داخلی نازل جمپینگ جت به درستی طراحی و ساخته نشده باشد آب خروجی از نازل جت پران ( جامپینگ جت ) دارای ارتعاش و از هم گسستگی می باشد و به صورت کاملا لوله ای و کریستال گونه نخواهد بود .

نازل جامپینگ جت

 

ویژگیها

از ویژگی های مهم دیگر این نازل که دارای اهمیت ویژه ای می باشد بخش کاتر یا قطع کننده نازل است که وظیفه قطع و وصل آب خروجی از نازل جامپینگ جت را بر عهده دارد.

مرغوبیت کاتر نازل جامپینگ جت

چنانچه کاتر نازل از مرغوبیت کافی برخوردار نباشد و یا دارای ساختار مکانیکی و الکترونیکی استاندارد جهت عملکرد صحیح نباشد پس از مدتی دچار اختلال در عملکرد می شود و نازل عملکرد صحیح و مناسب را نخواهد داشت و این عملکرد نادرست ممکن است به سه صورت خود را نشان دهد.

  • اول آنکه خروجی آب نازل جمپینگ جت به کلی باز می ماند و قطع نمی کند و نازل جامپینگ جت به صورت یکسره اب را در خروجی خواهد داشت.
  • دوم اینکه کاتر بسته بماند که در این حالت در خروجی نازل جت پران آب نخواهیم داشت.
  • حالت سوم که بین این دو حالت می باشد این است که کاتر به صورت نیمه باز عمل کند که در این حالت آب خروجی از نازل دچار پاشش می شود و خروجی نازل جمپینگ جت کاملا خراب می شود.

چراغ داخلی

از دیگر بخش های مهم نازل جامپینگ جت چراغ داخلی آن می باشد. وجود یک چراغ دارای توان و شدت نوری مناسب از مهم ترین ویژگی های یک نازل استاندارد می باشد. چنانچه چراغ داخلی نازل دارای شدت نوری کم باشد جلوه آب خروجی از نازل جمپینگ جت در شب بسیار کم می باشد و یا به کلی دیده نمی شود. استفاده از چراغ تمام استیل مخصوص آبنما در داخل نازل جمپینگ جت از مهم ترین ویژگی های این نازل می باشد و بسیار مهم است.

نازل جامپینگ جت

برقراری ارتباط با سخت افزار کنترلی

از ویژگی های نازل جامپینگ جت جادوی رقص آب می توان به امکان برقرای ارتباط با سخت افزار کنترلی آبنما که دارای پروتکل ارتباطی DMX-512 می باشد و طراحی و ساخت جادوی رقص آب می باشد اشاره نمود. علاوه بر این نازل جمپینگ جت جادوی رقص آب امکان برقراری ارتباط با سایر سخت افزارهای کنترلی آبنما که منطبق بر پروتکل ارتباطی DMX-512 می باشد و یا پروتکل RDM را دارا می باشد. بنابراین می توان گفت نازل جامپینگ جت جادوی رقص آب یک نازل جمپینگ جت DMX-512 می باشد.

علاوه بر این این نازل دارای بدنه تمام استیل بوده و در برابر زنگ زدگی یا خوردگی کاملا مقاوم می باشد و بر طبق سفارش امکان تولید جهت کارکردن در آب دریا و یا آب شور را نیز دارا می باشد .

در نازل جامپینگ جت جادوی رقص آب از چراغ تمام استیل مخصوص آبنما فول کالر (RGB) استفاده شده که علاوه بر اینکه دارای مصرف بسیار پایینی می باشد دارای شدت نوری بالا و عمر طولانی می باشد.

جادوی رقص آب

شرکت جادوی رقص آب پیشگام در طراحی و ساخت انواع نازل های قابل کنترل منطبق با استاندارها و پروتکل های ارتباطی استاندارد مورد استفاده در صنعت آبنما از جمله پروتکل ارتباطی DMX-512 مفتخر است نازل جامپینگ جت دارای پروتکل ارتباطی DMX-512 را به تمامی مصرف کنندگان و پیمانکاران در صنعت آبنما ارائه نماید.

رویکرد ما در جادوی رقص آب طراحی و ساخت تجهیزات آبنما دارای کیفیت و دوام بالا منطبق با استانداردهای به روز در این صنعت می باشد امیدواریم با تلاش و بهرگیری از دانش متخصصان ایرانی هر چه بیشتر در این مسیر گام برداریم و محصولی درخور مصرف کننده ایرانی و قابل رقابت در عرصه های بین المللی به بازار ارائه نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست