آبنمای موزیکال چگونه ساخته می شود ؟

آبنمای موزیکال چیست ؟

آبنمای موزیکال در واقع نوعی آبنمای پویا یا به عبارت دیگر آبنمای داینامیک یا ریتمیک می باشد که در آن حرکت آب و نور و موسیقی با یکدیگر هماهنگ شده است .

به عبارت دیگر می توان گفت در این آبنما بر خلاف آبنمای کلاسیک و یا آبنمای ریتمیک آب به ضرب آهنگ موسیقی در حال پخش می رقصد و رنگ چراغ ها و حرکت آب خروجی از نازل های آبنما بر مبنای ریتم آهنگ تغییر می کند.

آبنمای موزیکال از چه بخش هایی تشکیل شده است ؟

این آبنما از چند بخش اصلی تشکیل می شود که شامل بخش مکانیکال آبنما و بخش الکتریکال آبنما و بخش پخش صدا می باشد که در واقع بخش پخش ضدا خود زیر مجموعه ای از بخش الکتریکال آبنما می باشد که در ادامه به تشریح هر یک از این بخش ها می پردازیم.

مکانیکال آبنما :

این بخش در واقع شامل بخش های مکانیکی آبنما می باشد که شامل موارد زیر می شود :

پمپ آبنما

موتور گیربکس آبنما

افکت های ثابت آبنما

افکت های حرکتی آبنما

حال که بخش های مکانیکال در آبنما موزیکال را مشخص کردیم در ادامه به تشریح عملکرد هر یک از آنها می پردازیم:

پمپ آبنما :

وظیفه اصلی پمپ آبنما آب رسانی به نازل های آبنما می باشد که این نازل های می تواند شامل نازل های کلاسیک همانند نازل کومت یا نازل کاسکید باشد و یا نازل های مدرن یا به عبارت دیگر نازل های قابل کنترل همانند نازل مولتی دایرکشنال و یا نازل ایر پاور و یا نازل واریو جت می باشد.

موتور گیربکس آبنما :

وظیفه اصلی موتور گیربکس ضد آب مخصوص آبنما ایجاد حرکت مناسب برای افکت های حرکتی در آبنما موزیکال می باشد . به عنوان مثال در افکت هایی مانند بال پرنده و یا افکت والتزینگ از موتورگیربکس ضد آب مخصوص آبنما استفاده می شود.

افکت های ثابت آبنما  :

به افکت هایی که حرکت مکانیکی نداشته و تنها شامل نازل های ثابت همانند نازل کومیت و یا نازل فوم یا نازل کسکیذ و یا نازل بلند زن می شوند افکت های ثابت می گویند .

این افکت های ثابت گاها شامل شیر برقی آبنما و یا اینورتر در روی پمپ های خود می باشند که موجب قطع و وصل جریان آب و یا تغییر ارتفاع آب خروجی از نازل ها می شود.

افکت های حرکتی آبنما :

افکتهای حرکتی آبنما به افکت هایی گفته می شود که در آنها نازل آبنما حرکت کرد و جا به جا می شود . از جمله افکت های حرکتی آبنما می توان به افکت بال پرنده . افکت های مولتی دایرکشن و یا به عبارت دیگر نازل های سه بعدی و یا نازل های واریو جت اشاره نمود.

الکتریکال آبنما :

الکتریکال آبنما موزیکال در واقع شامل تابلو برق آبنما و سیستم روشنایی چراغ های آبنما و سیستم صوتی در آبنمای موزیکال می شود.

تابلو برق آبنما :

وظیفه تابلو برق آبنما کنترل پمپ های آبنما و شیر برقی آبنما و موتور گیربکس آبنما و نازل های سه بعدی یا به عبارت دیگر نازل های  مولتی دایرکشنال آبنما می باشد از این رو می توان گفت تابلو برق آبنما موزیکال شامل دو بخش اصلی کنترل و حفاظت می باشد.

 

قیمت آبنمای موزیکال :

قیمت آبنمای موزیکال به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به اختصار به توضیح آنها می پردازیم.

اولین و مهم ترین عاملی که در قیمت آبنما موزیکال موثر می باشد تعداد افکت های موجود در پکیج موزیکال می باشد و در واقع می توان گفت هر چه تعداد افکت ها بیشتر باشد قیمت آبنما نیز افزایش پیدا می کند .

علاوه بر تعداد افکت ها نوع افکت های مورد استفاده نیز در قیمت آبنما موزیکال موثر می باشد به عنوان مثال اینکه آبنما شامل افکت های متحرک شامل موتو گیربکس ضد آب آبنما باشد خود در افزایش قیمت پکیج آبنما موثر می باشد.

از دیگر عوامل موثر در قیمت آبنما جنس پمپ ها و لوله ها و نازل های و چراغ های ضد آب به کار رفته در آبنما می باشد . چنانچه جنس تجهیزات آبنما از جنس استیل باشد قیمت آن نسبت به آهن و آهن گالوانیزه بیشتر می باشد.

در کل می توان گفت عوامل متعددی در تعیین قیمت آبنما موثر می باشد و برای خرید آبنمای موزیکال و یا آنالیز قیمت نیاز است تا با یک طراح و مجری آبنما مشورت شود.

شرکت جادوی رقص آب مفتخر است با بیش از 10 سال سابقه در زمینه تجهیزات کنترل و طراحی و ساخت تجهیزات آبنما در امر مشاوره و طراحی و ساخت آبنما تجربیات و دانش خود را در اختیار سایر پیمانکاران قرار دهد و در امر طراحی و اجرا و تامین و ساخت تجهیزات آبنما در کنار سایر فعالان در این زمینه باشد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست