فیلتراسیون در آبنمای زیر سطحی

فیلتراسیون در آبنمای زیر سطحی :

فیلتراسیون آبنما چیست ؟

فیلتراسیون به فرایند جداسازی ذزات معلق از داخل آب آبنما و گندزدایی آب آبنما گفته می شود . فرایند فیلتراسیون یکی از مهم ترین و شاید بتوان گفت یکی از بخش های اساسی آبنما می باشد و همواره بایستی در هنگام طراحی و ساخت آبنمای موزیکال و یا آبنمای زیر سطحی و آبنمای شهری مورد توجه قرار گیرد .

روش های فیلتراسیون در آبنما چیست ؟

روش های مختلفی برای فیلتراسیون در آبنما وجود دارد . یکی از این روش ها استفاده از فیلترهای شنی مخصوص آبنما با ظرفیت مناسب می باشد . استفاده ازفیلترهای شنی موجب بهبود عملکرد آبنما و افزایش طول عمر آبنما می باشد . فیلترهای شنی ذرات معلق در آبنما را از آب جدا کرده و مانع از ایجاد رسوب آنها در کف حوضچه آبنما می گردد .

یکی دیگر از روش های مورد استفاده به منظور کاهش ایجاد ذرات معلق در آب همانند خزه ها و باکتری ها و قارچ ها در داخل آب استفاده از دستگاه های اوزون زن و گاز اوزون به منظور افزایش طول عمر آب مورد استفاده در آبنما می باشد .

فیلتراسیون در آبنمای زیر سطحی چگونه می باشد ؟

به منظور انجام فیلتراسیون در آبنمای کف خشک می توان از روش های مختلفی استفاده نمود . به طور مثال می توان در آبنمای زیر سطحی از فیلترهای شنی و دستگاه های اوزون زن استفاده نمود .

استفاده از هر یک از این روش ها دارای معایب و محاسنی می باشد  و گاها می توان از دو روش به طور همزمان استفاده نمود.

به منظور کاهش و از بین بردن ذرات معلق در آب آبنمای زیر سطحی یا به عبارت دیگر آبنمای کف خشک می توان از فیلترهای شنی استفاده نمود .

علاوه بر این برای از بین بردن قارچ ها و باکتری های و میکروب های موجود در آب آبنمای کف خشک می توان از دستگاه های اوزون ژنراتور به منظور گندزدایی آب آبنما و افرایش طول عمر آن استفاده نمود .

البته روشهای دیگری نیز برای استفاده به عنوان فیلتراسیون در آبنمای زیر سطحی یا به عبارت دیگر آبنمای کف خشک وجود دارد که با توجه به نوع پروژه و میزان گستردگی آن می توان از آنها بهره برد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست