نازل پرده آب یا آبنما پرده ای چیست و چگونه کار می کند؟

نازل پرده آب یا به عبارت دیگر نازل آبشار به گونه ای از نازل های کلاسیک آبنما گفته می شود که با نصب در ارتفاع یا بر روی دیوار یا داخل دیوار آب را به صورت پرده ای با ضخامت خیلی باریک به پایین می ریزد و از آنجایی که آب خروجی از این نازل ها بسیار شبیه به آبشارهای طبیعی می باشد به این نازل ها نازل آبشار یا نازل آبنما دیواری نیز گفته می شود.

نازل پرده آب یا نازل آبشار

نازل آبشار

 

نازل آبشار دارای چند ویژگی مهم می باشد که بایستی در هنگام خرید آن به این ویژگی ها توجه شود.

  • اولین و مهم ترین ویژگی این نازل که بایستی به آن توجه شود جنس بدنه آن می باشد .

جنس بدنه این نازل بایستی به صورت کاملا استیل ساخته شود و در صورت عدم کیفیت بالای ورق و تجهیزات استفاده شده جهت ساخت نازل پس از مدتی دچار زنگ زدگی و خوردگی می شود. زنگ زدگی نازل استفاده شده برای آبنما سبب می شود زنگ آب حاصل از آن کل حوضچه آبنما و دیواری که نازل روی آن نصب شده را فراگیرد و به آبنما جلوه بدی بدهد.

نازل پرده آب

بنابراین تاکید می شود حتما از نازل های پرده آب تمام استیل همانند نازل پرده آب جادوی رقص آب به منظور ساخت آبنما دیواری یا آبنما پرده ای استفاده شود. و از نازل های پرده آب گالوانیزه موجود در بازار به هیچ وجه استفاده نگردد. زیرا نازل های پرده آب گالوانیزه پس از مدتی دچار زنگ زدگی و خوردگی می شودند و از دوام و استحکام لازم برخوردار نمی باشند.

  • ویژگی دوم که از ویژگی های مهم در نازل پرده آب می باشد ساختار داخلی آن می باشد.

درون نازل پرده آب که به صورت استاندارد ساخته شده باشد یک سری صفحات استیل با فرم های خاصی وجود دارد که وظیفه آنها آرام کردن آب ورودی و به عبارت بهتر از بین بردن ارتعاشات موجود در آب ورودی می باشد که پس از عبور از میان این صفحات استیل نازل ارتعاشات آب گرفته شده و آب به صورت کاملا آرام به لبه آبریز نازل می رسد و از لبه آبریز به صورت کاملا یکنواخت جاری می شود. در صورت عدم وجود این صفحات آرام کننده در داخل نازل آبشار آب ورودی در برخی از قسمت های نازل شروع به قل زدن نموده و آب به صورت غیر یکنواخت و مرتعش در سراسر لبه آبریز نازل توزیع می شود و در نهایت نازل ها دارای خروجی یکنواخت و پرده ای نخواهند بود.

نازل آبشار

ویژگی دیگر نازل آبشار که دارای اهمیت بالایی می باشد و می تواند جلوه آب خروجی از لبه آبریز نازل را دوچندان نماید استفاده از چراغ ضد آب می باشد . وجود یک چراغ ضد آب استاندارد و مناسب در هر آبنمایی جلوه آن را چند برابر می کند که این موضوع شامل آبنمای پرده ای نیز می شود.

این نازل طراحی و ساخته شده توسط شرکت جادوی رقص آب علاوه بر اینکه دارای بدنه تمام استیل ضد زنگ می باشد به صورت کاملا استاندارد و مطابق با استاندارد اروپا ساخته شده است و دارای خروجی کاملا یکسان و یکنواخت و بدون هیچگونه ارتعاشی در سراسر لبه آبریز می باشد . علاوه بر این نازل پرده آب جادوی رقص آب دارای چراغ تمام استیل فول کالر مخصوص جهت نصب بر روی نازل می باشد که این چراغ با ولتاژ ایمن 12 ولت کار می کند و دارای استاندارد IP-68 می باشد.

رویکرد ما در مجموعه جادوی رقص آب طراحی و ساخت تجهیزات آبنما به صورت کاملا استاندارد و مطابق با استاندارد روز دنیا وبا استفاده از ماشین آلات و دانش به روز متخصصان ایرانی با قیمت و کیفیت قابل رقابت با نمونه خارجی می باشد.امیدواریم با تلاش روز افزون هرچه بیشتر در این مسیر گام برداریم و محصولاتی با کیفیت را به بازار عرضه نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست