نازل آبنما بارانی یا آبنما ریزشی چیست و چگونه کار می کند؟

نازل آبنما بارانی یا به عبارت دیگر نازل آبنما ریزشی یکی از انواع نازل های کلاسیک آبنما می باشد. این نازل قادر است با استفاده از خروجی های مخصوصی که دارد آب را به صورت قطرات باران از ارتفاع به سمت زمین هدایت کند و این امر علت نام گذاری این نازل به این نام می باشد.

از نازل بارانی می توان به منظور خلق فضایی زیبا و دلنشین همراه با صدای آرامش بخش آب در داخل باغ یا ویلا و یا در امکان عمومی شهری استفاده نمود . از ویژگی های نازل بارانی می توان به پایداری بالای آب خروجی از این نازل نسبت به وزش بادهای ملایم و نیز امکان نصب سریع و آسان و عدم وابستگی به ارتفاع محل نصب نازل بارانی اشاره نمود.

نازل آبنما بارانی انتخابی بسیار مناسب برای فضاهایی مانند باغ و یا ویلا و یا به منظور ایجاد یک آبنمای مدرن در باغ تالار ها می باشد علت این امر هم فرایند تعمیر و نگهداری بسیار ساده آن و عدم نیاز به رسیدگی و سرویس زیاد می باشد.

نازل آبنما بارانی

نازل آبنما بارانی یا به عبارت دیگر نازل آبنما ریزشی یکی از انواع نازل های کلاسیک آبنما می باشد. این نازل قادر است با استفاده از خروجی های …

نکات خرید نازل بارانی

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که بایستی در هنگام خرید هر نازل آبنمایی به آن توجه نمود جنس بدنه آن می باشد . در مورد نازل بارانی نیز این موضوع صادق است . بهترین جنسی که می توان برای بدنه نازل آبنما بارانی یا نازل آبشار و یا هر نازل آبنمای دیگری انتخاب نمود جنس استیل ضد زنگ می باشد. زیرا استفاده از استیل ضد زنگ در ساخت نازل های آبنما علی الخصوص نازل آبنما ریزشی علاوه بر اینکه سبب افزایش طول عمر این نازل های می شود، مانع از ایجاد زنگ زدگی و یا خوردگی در بدنه نازل های ریزشی می گردد و از ایجاد هر گونه زنگ آب و جرم حاصل از زنگ زدگی در آبنما جلوگیری می کند.

با توجه به این موارد بهتر است بگوییم استفاده از آلیاژهای استیل در ساخت نازل های آبنما یک ضرورت می باشد البته گاها مشاهده می شود برخی شرکت ها و تولید کنندگان به منظور کاهش هزینه مواد اولیه تولید ، از ورق ها و لوله های گالوانیزه به منظور ساخت نازل های آبنما ریزشی یا نازل های پرده آب استفاده می کنند که به هیچ وجه استفاده از نازل بارانی گالوانیزه و یا نازل پرده آب گالوانیزه پیشنهاد نمی گردد.

علت این امر هم به این دلیل می باشد که در اثر گرما و سرمای محیط و نیز خاصیت اسیدی آب درون آبنما به دلیل وجود کلر به مرور زمان لایه گالوانیزه موجود بر روی سطح ورق آهن گالوانیزه از بین می رود و ورق آهن شروع به زنگ زدن می کند و علاوه بر اینکه نازل آبنما گالوانیزه شروع به از بین رفتن می کند به وسیله زنگ آبی که تولید می کند سبب از بین رفتن زیبایی سنگ های دیواره آبنما و یا حوضچه آبنما می گردد.

دومین موضوعی که در هنگام خرید نازل آبنما بارانی بایستی به آن توجه نمود این است که بایستی حتما داخل این نازل ها دارای تجهیزات آرام کننده و تقسیم کننده آب در سراسر طول نازل باشد. این تجهیزات موجب می شود که آب به صورت کاملا یکنواخت در کل سطح خروجی نازل و بین نازل های خروجی به طور کاملا یکسان تقسیم شود و موجب می شود تا قطرات آب خروجی از نازل ریزشی در تمامی بخش های آن یکسان باشد و یکنواخت باشد و اینطور نباشد که در سمتی که آب وارد نازل می شود بیشترین میزان ریزش قطرات را داشته باشیم و در سمت دیگر نازل کمترین حجم آب خروجی و یا گاها بدون خروجی باشد.

برخی از تولید کنندگان به منظور کاهش هزینه های تولید از لوله آب برای کلکتور اصلی نازل بارانی استفاده می کنند و به دلیل عدم وجود بخش ارام کننده داخلی و تقسیم غیر یکنواخت آب بین نازل های خروجی، خروجی این نازل ها بسیار نا هماهنگ و غیر یکنواخت بوده و جلوه زیبایی ندارند.

سومین موضوعی که در هنگام خرید نازل آبنما بارانی بایستی به آن توجه نمود این است که تراکم نازل های ریزشی در نازل بارانی چقدر می باشد. هر چقدر تراکم تعداد نازل های خروجی جهت ریزش آب در نازل بارانی بیشتر باشد جلوه بسیار زیباتری دارد. از این رو بسیاری از شرکت ها و تولید کنندگان نازل آبنما ریزشی اقدام به ساخت نازل هایی با دو یا سه ردیف در خروجی می نمایند تا این تراکم را هرچه بیشتر افزایش دهند.

البته بایستی به این نکته توجه نمود که در نهایت آنچه که در نازل آبنما ریزشی دارای اهمیت می باشد تعداد ردیف های نازل های ریزشی نمی باشد بلکه فاصله میان مرکز تا مرکز هر نازل و یا به عبارت دیگر تعداد نازل های ریزشی موجود در هر متر طول از نازل آبنما بارانی می باشد . هر چقدر این تعداد بیشتر باشد نازل آبنما بارانی دارای زیبایی بیشتری می باشد.

حال که نکات مهم در خرید نازل بارانی یا به عبارت دیگر نازل آبنما ریزشی را بیان کردیم به بررسی ویژگی های خاص نازل بارانی تولید جادوی رقص آب می پردازیم:

نازل آبنمای بارانی طراحی و ساخته شده توسط جادوی رقص آب دارای بدنه تمام استیل می باشد و حتی پیچ های به کار رفته برای نصب و اتصال این نازل نیز تماما از جنس استیل ضد زنگ می باشد این نازل دارای ساختار داخلی ویژه ای به منظور آرام کردن آب ورودی و تقسیم یکسان آن بین خروجی های نازل ریزشی می باشد ویژگی دیگر این نازل تراکم بالای تعداد نازل های ریزشی در واحد طول می باشد به طوری که در هر 1.5 سانتی متر دارای 1 نازل ریزشی می باشد از ویژگی های دیگر این محصول می توان به امکان نصب سریع و آسان آن می باشد . یکی از ویژگی های منحصر به فرد نازل آبنما ریزشی تولید جادوی رقص آب ساخته شدن به صورت بلوک های 25 ،50 ،100 سانتی متر می باشد که با استفاده از اتصال متوالی این نازل ها در امتداد یکدیگر می توان هر مضربی از 25 سانتی متر را بدست آورد و برای هر فضای دلخواهی از این نازل های بارانی استفاده نمود.

رویکرد ما در جادوی رقص آب طراحی و ساخت محصولاتی با بهترین کیفیت با استفاده از دانش متخصصان ایرانی به صورت کاملا حرفه ای و خلاقانه می باشد. امیدواریم با تلاش هرچه بیشتر گامهای بلندتری در این مسیر برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست