آتشدان گازی چیست و چه کاربردی دارد ؟

استفاده از آتشدان  در معماری :

آتش یکی از عناصر تشکیل دهنده طبیعت می باشد و استفاده از این عنصر در معماری فضا های مختلف بسیار پر کاربرد و تاثیرگذار می باشد .

از این رو اخیرا بسیار از معماران و طراحان فضاهای خارجی و لند اسکیپ ها به دنبال استفاده از این عنصر در طراحی های خود می باشند . با توجه به این موارد آتش دان و یا المان آب و آتش  یک انتخاب مناسب برای این منظور می باشد.

آتشدان گازی چیست ؟

آتشدان گازی در واقع یک فضای ایجاد شده برای شعله های آتش درون فضاهایی مانند روف گاردن و تراس می باشد . آتش دان گازی برحسب نوع گاز مصرفی و سیستم کنترل آتش دان دسته بندی می شود .

اولین تفاوت میان آتش دان های مختلف نوع گاز مصرفی در آتش دان می باشد که به دو دسته گاز شهری یا گاز طبیعی  و گاز مایع یا گاز کپسول دسته بندی می شود.

دسته بندی دیگر آتش دان ها بر حسب نوع سیستم کنترل آنها می باشد که به دو دسته کلی دستی و تمام اتوماتیک یا به عبارت دیگر ریموت خور تقسیم می شوند .

نوع دستی به صورت کاملا مکانیکی و دستی روشن خاموش و یا میزان شعله آن کنترل می شود ولی در آتشدان گازی تمام اتوماتیک روشن و خاموش شدن و نیز میزان شعله گاز خروجی به صورت کاملا الکترونیکی و به وسیله ریموت کنترل کنترل می شود.

علاوه بر این کلیه آتش دان های طراحی و ساخته شده توسط شرکت جادوی رقص آب دارای سیستم حفاظتی قطع گاز در صورت خاموش شدن شعله می باشد.

میز آتش دان چیست ؟

استفاده از المان آتش و یا به عبارت دیگر آتشدان گازی گاها به صورت میز اتشدان می باشد که درواقع یک میزی می باشد که آتش دان در داخل آن جا نمایی شده است. از ویژگی های این مدل می توان به امکان استفاده به صورت پرتابل به کمک گاز کپسول را اشاره نمود.

موارد مهم در خرید آتشدان گازی :

اولین ویژگی که در هنگام خرید آتش دان گازی بایستی به آن توجه نمود جنس بدنه آن می باشد . بایستی توجه نمود که حتما جنس بدنه از فلزات مقام در برابر زنگ زدگی و آتش باشد . از این رو آلیاژهای استیل همانند استیل 304 یک انتخاب مناسب برای این منظور می باشد.

مورد دیگری که در هنگام خرید آتش دان گازی بایستی به آن توجه نمود سیستم کنترل و حفاظت می باشد .یکی از مهم ترین موارد ایمنی که در میزهای آتش دان و به طور کلی در آتش دان ها مهم می باشد سیستم قطع جریان گاز در صورت خاموش شدن شعله می باشد .

آتش دان تمام اتوماتیک طراحی و ساخته شده توسط جادوی رقص آب دارای سیستم کنترل کاملا هوشمند به منظور جرقه زن و ترموکوپل می باشد علاوه بر این این سیستم دارای امکان کنترل شدت گاز خروجی و سطح شعله به صورت الکترونیکی و به کمک ریموت کنترل می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست